Jaunumi /
2006 gads

Saules dzīve: mājas, pilnas ar siltumu un gaismu
“Saules dzīve” pašlaik ir īstenojusi jau piecus „saulaino” namu projektus. Un tagad tiek uzsākts darbs pie vēl diviem projektiem – „Saules ielejas” un „Saules alejas”.
22 augusts 2006

Kompānija “Saules dzīve” ir dibināta 2001. gadā. Tā bija viena no pirmajām Latvijā, kas pēc neatkarības atgūšanas sāka celt daudzdzīvokļu namus. „Debija” notika 2002. gadā, kad Ūnijas ielā, vietā, kur agrāk atradās vecs bērnudārzs, tika uzcelta četrstāvu ēka ar 45 dzīvokļiem – „Saules nams”.

Uzņēmuma valdes loceklis un kompānijas līdzīpašnieks Vladimirs Tomsons “Saules dzīves” projektu popularitāti izskaidro šādi:„Mēs nekad nenodarbojamies ar kādu jau radītu lietu, objektu kopēšanu, tāpēc katra jauna projekta izstrādei uzaicinām dažādus arhitektus, kas ir augsti kvalificēti profesionāļi. Taču tajā pat laikā mēs necenšamies panākt, lai mūsu nami pārlieku izceltos. Mums vienkārši gribas, lai mūsu būvētās mājas būtu siltas – gan šī vārda tiešajā, gan pārnestajā nozīmē – un tiešām būtu kā mājas, nevis ka vienkārši betona kārbas... Visi dzīvokļi kompānijas “Saules dzīve” projektu ietvaros nākamajiem īpašniekiem tiek pārdoti tikai ar balto apdari. Pirmkārt, pilna apdare sadārdzina projektu, bet, otrkārt, katram dzīvoklim jābūt savai individualitātei. Kāda tā būs – tas jālemj īpašniekam.”

Visus piecus jau īstenotos projektus kompānija “Saules dzīve” ir uzcēlusi Daugavas labajā krastā. Tāpat kā projektu „Saules ieleja”, kura realizācija patlaban noris Čiekurkalnā. Tagad kompānija ir nolēmusi ieklausīties pasūtītāju vēlmēs un uzbūvēt kaut vienu jaunu namu Pārdaugavā. „Saules aleja” – tas būs vesels 24 divstāvu rindu māju komplekss netālu no Zolitūdes, Jūrmalas gatvē.

„Mēs šim projektam esam izvēlējušies brīnišķīgu vietu,” teic Vladimirs Tomsons. „Attīstīta infrastruktūra, dižveikali, kafejnīcas, sabiedriskais transports, bērnu dārzi un skolas, Jūrmala un Rīgas centrs – viss gandrīz blakus. Un apkārt tajā pat laikā daudz zaļo zonu, klusums un miers. Cilvēki dzīvos personīgajās mājās, taču viņu mītņu logos vērsies vien saule un mākoņi – daudzstāvu dzīvojamās mājas atrodas pietiekami lielā attālumā, lai rindu mājas būtu pasargātas no svešiem ziņkārīgiem skatiem. „Saules aleju” veido divu tipu rindu mājas: desmit no tām kopējā platība ir 150 m², bet 14 mājām platība ir 200 m². Māju plānojums ir rūpīgi pārdomāts un ļoti racionāls: katram nama stāvam ir sava funkcionālā nozīme. Pirmajā stāvā izvietotas „tehniska rakstura” telpas, viesistaba, virtuve, tualete. Bet otrajā stāvā – trīs guļamistabas un divas vannas istabas ar tualetēm. Visās viesistabās ir paredzēts ierīkot kamīnus. Katrai mājai būs ne vien galvenā ieeja, bet arī otra, kas izies uz mājai piegulošo zemes gabalu, kuru varēs iekārtot saskaņā ar savu gaumi un interesēm: vai nu iekopt nelielu angļu stila „parku” vai dārzu itāliešu stilā, vai arī vienkārši ierīkot puķu dobes vai bērnu rotaļu laukumiņu ar šūpolēm, karuseli, sportiskām aktivitātēm paredzētiem rīkiem u.tml.”

„Saules alejas” celtniecībai tika izvēlēti augstas kvalitātes materiāli ar ilgu kalpošanas mūžu. Pamati – no dzelzsbetona; sienas un šķērssienas – no AEROC blokiem, kuri papildus tiks apšūti ar skaņas un siltumu izolējošu materiālu kārtām; pārsedzes – no dzelzsbetona plātnēm. ...

Sadzīves trakulīgajā steigā, kas aizdzen nebūtībā dienu pēc dienas, daudzi no mums diemžēl piemirst par mūžīgajām vērtībām. Par to, ka nav, domājams, nekā svarīgāka par ģimeni. Ka māja bez bērnu smiekliem un čalām šķiet tukša. Ka pat visizsmalcinātākais interjers un ultramodernākā tehnika nespēj aizstāt omas cepto pīrāgu burvīgo aromātu un ģimenes lokā baudīto svētdienas pusdienu auru... „Saules dzīve” liek to atcerēties. Jo būvē tieši tādus namus. Siltus, saules gaismas un mājas pavarda sajūtas pilnus.
Atpakaļ pie jaunumu saraksta