Jaunumi /
2006 gads

„Saules dzīves” akcents vēsturiskajā apbūvē
Jauno dzīvojamo ēku projektu attīstīšanas kompānija „Saules dzīve” ir pabeigusi 30 dzīvokļu dzīvojamā kompleksa projektēšanu, kas sliesies senlaicīgās Rīgas vēsturiskās apbūves zonā – agrākajā Čiekurkalna priekšpilsētā.
23 jūlijs 2006

Projektam ir izvēlēts nosaukums „Saules ieleja”, un tā iemiesojums atradīsies Čiekurkalna 2. šķērslīnijā – klusā zaļajā zonā, kas vienlaikus ir tiešā to pilsētas satiksmes artēriju tuvumā, kuras savieno Čiekurkalna rajonu ar centru, apvedceļiem un Vidzemes jūrmalu.

Projektēšanas uzdevumu „Saules ielejas” kompleksam arhitekti saņēma jau 2004. gada decembrī. Grūtākais šajā uzdevumā bija tas, ka vajadzēja rēķināties ar rajona esošās apbūves specifiku un īpatnībām un vajadzēja radīt dzīves telpu, kas atbilstu mūsdienu cilvēku prasībām gan komforta, gan arī nama iekšējā un ārējā plānojuma ziņā. Kā jau tas parasts kompānijas „Saules dzīve” projektos, dzīvokļu skaits namā nav liels, savukārt dzīvokļu platība atbilst vidējā turības līmeņa patērētāju prasībām (80-150 m2). Šis ir pirmais dzīvojamais nams, ko „Saules dzīve” ceļ ārpus jau „aprobētā” Purvciema robežām. Apbūves gabala izvēli šoreiz noteica ne tikai trīs nekustamā īpašuma novērtēšanas principi (1. location, 2. location, 3. location). Čiekurkalns tagad kļūst par visai perspektīvu Rīgas rajonu – saistībā ar jaunā Iekšlietu ministrijas kompleksa celtniecību, Austrumu maģistrāles izbūves projektu un lielo dzīvojamo masīvu attīstību Čiekurkalna saskares vietā ar Mežaparku. Kompānijas „Saules dzīve” vadītājs Vladimirs Tomsons apgalvo, ka šobrīd Čiekurkalns nekustamo īpašumu tirgū vēl nav pilnībā novērtēts, un tas investīciju efektivitāti namos, kas tiek būvēti Čiekurkalnā, tikai ceļ.
Atpakaļ pie jaunumu saraksta